Genç Klasikçiler’i dinlemek, desteklemek gerek!

afis

Daha önce “Sevgi’ler Günü” projesini buradan anlattığım arkadaşım İpek Efe bu sefer de yeni projeler için kolları sıvadı. Yine Yoyo Prodüksiyon ekibi tarafından gerçekleştirilen etkinlik aldığım bilgiye göre kendi alanında bir ilkmiş.

Birkaç ay önce İpek bu projeden bahsederken çok heyecanlıydı. Inbox’ıma düşen mailini görünce de mutlu oldum hemen yazayım dedim. Bu seferki bir festival. İsmi: Genç Klasikçiler Festivali ve 23-29 Mart tarihleri arasında Yoyo stüdyosunda gerçekleştirilecek.

Festival boyunca yaşları 14-29 arasında değişen 44 genç sanatçının yanı sıra festivalin gönüllü destekçileri arasında bulunan Cem Mansur, Şirin Pancaroğlu, Birsen Ulucan, Özcan Ulucan gibi isimler de Astor Piazzola’dan Bach’a, Kemani Sebuh’tan Rachmaninov’a kadar uzanan repertuvarlarıyla müzikseverlerle buluşacaklar.             

Gecede üç farklı konser ( 20:15 – 21:00  – 21:45  ) düzenlenecek olan etkiliğe her akşam 200 misafirin katılması bekleniyor.

23 Mart Pazartesi saat 19:00’da basına özel gerçekleştirilecek açılış kokteylinin ardından açılış konserini Ludwing Van Beethoven’in 5. Senfonisi’nin Franz Liszt düzenlemesi programıyla, genç yaşına rağmen gerçekleştirdiği konserler ve yönettiği orkestralarla tanınan Gürer Aykal’ın öğrencisi Can Okan verecek.

Bu arada kendi stüdyosunu kültür sanat üretim ve sergileme merkezi haline getirmeyi amaçlayan YOYO prodüksiyona, hiçbir gelir elde etmeden tamamen ücretsiz gerçekleştirdiği bu ve benzeri organizasyonları için teşekkür ediyor, kendilerini alkışlıyoruz.      

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s