İlk göz ağrısı Swatch olmayan…

yoktur sanırım. Renk renk, yazılı, baskılı modelleriyle zamanın daha renkli geçmesini sağlardı. Bugün Bebek’te gezerken Swatch’ın yeni koleksiyonu Club Art ile karşılaştım. Son zamanlarda Skin modelleri dışında ilgi duyduğum bir modeli olmamıştı. Onlar da bu gidişata bir dur diyelim ve eski cafcaflı günlerimize dönelim demiş olmalılar ki yine eski bildiğimiz sevdiğimiz Swatch modellerini bizim için yaratmışlar.

Club Art koleksiyonu için 3 tasarımcıyla işbirliği yapmışlar. Bu yaratıcılardan biri ödüllü Japon dövme ustası Horiren. Tasarladığı Beautiful Women isimli saatte dövmelerinden izler bulabilirsiniz.

Sami Benhadj, Tarik Hayward ve Guy Meldem üçlüsünün kurduğu Körner Union grubu’nun tasarladığı Afreau Couti isimli modele buradan ulaşabilirsiniz. Ödüllü tasarımcılar bu koleksiyonda Afrika ve Pasifik Adalarından esinlenmişler.

Graph Paper isimli model de Design Studio OK-RM,  Rory McGrath‘e ait. Saatteki çizgiler tasarım yapılırkenki çalışmayı andırıyor. Eh işte, çok gerekli değil 🙂

Gelelim benim 2009 koleksiyonundan beğendiklerime…

swatch09

Bu arada bu modellere internetten bakarken Swatch’un zamanında sahip olduğumuz eski modellerini aramaya koyulduk. Nostaljik duygularla saatlere tek tek baktık. Siz de eski saatlerinizi bulup, eski anlarınızı tekrar yaşamak isterseniz Swatch and Beyond sitesinde bize katılabilirsiniz.

See ya 🙂

Share

İlk göz ağrısı Swatch olmayan…” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s