Festival meraklıları geç kalmadan Garajistanbul’a!

idans03_poster1

Bugün İdans‘ta çalışan arkadaşımı görmek için Garajistanbul‘a uğradım. Haftalardır koşturuyorlar, bir festivaldir gidiyor ama seyahatten, gripten, şundan bundan derken ilgilenmeye fırsatım olamadı malesef. Benim gibi düşünenler için kalan iki günün etkinlik programını duyurmak istedim.

brutal

Bugün şu sıralar devam etmekte olan Laughing Hole isimli bir enstelasyon çalışması var. Çok kısacık görme şansım oldu. Gece 21:00’a kadar devam edecek olan performans şu şekilde özetleniyor:

Zaman zaman bir ağıttan ayırt edilemeyen kahkalarla kıvranan sanatçılar zorlukla dillendirdikleri kelimelerin fiziksel ve sembolik ağırlığının yükünü taşıyor. Emirler, manşetler, sloganlar ve itiraflar birbirine karışarak bizleri farklı açılımlarında bir anlam/anlama oyununa davet ediyor. Bir esir kampı mı bu, yoksa siyasal bir mitingde miyiz? Yoksa bu bir savaş alanı mı?

Ne yapsam diyenler bir uğrayabilirler.

31 Ekim Cumartesi akşamı ise kapanış Ivo Dimchev’in Concerto isimli doğaçlama konser / performansı ile sonlanacak.  Dimchev sesiyle ve bedeniyle duygulanımların mevcut bütün uçlarında gezinerek, ne tam olarak gülerek ne de ağlayarak, ama hep arada bir yerde kalmayı kotararak performansını gerçekleştirecekmiş. O gece için başka bir programım olmasaydı görmek isterdim.

Gidenlerin keyifli vakit geçirmesini dilerim 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s